SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Nasze akcje
2007/2008

Sprawozdanie z działalności w I półroczu
Ankieta "Radio, gazetka i Samorząd Uczniowski w Gimnazjum"
Otrzęsiny klas pierwszych
2006/2007
Ankieta "Co oglądamy w telewizji",
Zaduszki,
Akcja "Góra grosza",
Ankieta dla uczniów klas I: "Jak czujecie się w Gimnazjum?",
Otrzęsiny.
2004/2005
Góra grosza,
Znicz,
Biesłan,
Dzień Chłopaka,
Otrzęsiny,
Konkurs śniegowych rzeźb,
WOŚP 2005,
Omnibus.

Powrót na początek strony


OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO :
Urszula Jańczuk


GÓRA GROSZA
W dniach 18 – 29 października 2004 roku odbyła się akcja –GÓRA GROSZA. Jest ona przeprowadzana na terenie całego kraju. W ubiegłym roku udało się nam uzbierać ponad 10 kilogramów monet, na sumę 231 złotych. Pieniądze przeznaczane są na pomoc domom dziecka. W tym roku uzbieraliśmy 211,04 złotych, a ważyło to razem 10 kilogramów.

Teraz przed nami najczarniejsza część : wszystko trzeba dokładnie posegregować a także zapakować i wysłać (ach to zdziwienie pań na poczcie : takie małe pudełko a wagę urwało). Działanie to ma uświadomić każdemu, że nawet symboliczny grosik może pomóc tym co tego potrzebują.

Powrót na początek strony
ZNICZ

Pamiętamy o wszystkich, którzy odeszli...
W listopadowe, mgliste przedpołudnie pojechaliśmy na cmentarz aby zapalić symboliczną lampkę, zauważyliśmy z satysfakcją, że nie tylko my pamiętamy o tych, którzy odeszli. Podstawa krzyża, miejsce pod tablicą pamiątkową było zapełnione zniczami i kwiatami ( co widać na zdjęciach )
A TAK WYGLĄDAŁ PÓŹNYM WIECZOREM 1 LISTPADA NASZ CMENTARZ KOMUNALNY.

Powrót na początek strony
BIESŁAN
ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA OFIARY W BIESŁANIE
W dniach 8-11 października 2004 roku w naszym Gimnazjum imienia J.A.Helwinga odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc dla ofiar tragedii w Biesłanie.
W czasie tych dni uczniowie naszego gimnazjum wspierali akcję jak mogli, choćby nawet symbolicznym grosikiem. Lecz nasi nauczyciele nie byli gorsi. Do urny wrzucali tyle ile mogli, a co niektórzy większą sumę pieniędzy.
09.09.2004r. nasza urna stała przy wejściu do szkoły podczas pierwszego w tym roku spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych. Zebrano niemałą kwotę, w tym także euro. Dzięki przeprowadzonej akcji i hojności ludzi do Biesłanu za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej wysyłamy 524 zł.

Powrót na początek strony
DZIEŃ CHŁOPAKA
Jak wiadomo 29 września swoje święto obchodzą chłopcy. W naszym gimnazjum zawsze o Nich pamiętamy.
Jak co roku tego dnia organizujemy konkurs Mistera naszej szkoły. Do konkursu zgłosiło się aż 50 chętnych chłopców. Zasady były proste : każdy kandydat od rana musiał mieć przyklejoną plakietkę w widocznym miejscu. Plakietka musiała zawierać: imię, nazwisko i napis „Kandydat na Mistera Szkoły”. Na długiej przerwie nasi chłopcy musieli „zareklamować się” przed tłumem szalejących dziewcząt, które w tym czasie mogły głosować na swego „wybrańca”. Na niektóre z dziewcząt zadziałały oryginalne przebrania kandydatów…
Po całym zgiełku każdy udał się na kolejną lekcję. Na polu pobojowiska została tylko część Samorządu Szkolnego, teraz trzeba było przeliczyć głosy. Po ciężkich 45 minutach werdykt Wysokiej Komisji był następujący: Br>
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powrót na początek strony
OTRZĘSINY
2004-10-28
Nikt nie jest prawdziwym gimnazjalistom bez przejścia koniecznych tortur…
W tym roku Samorząd Szkolny wraz z osobami chętnymi z klasy III b i IIIc przygotował wspaniałą zabawę, która odbyła się 1 października się o godz.16. Nie była to zwykła zabawa, gdyż uczestniczyć w niej mogli tylko KOSMICI…
Na ustaloną godzinę w naszym ziemskim gimnazjum mieniło się od zieleni. Każdy z „obcych” chciał a nawet musiał:
· Zrobić sobie tatuaż, jaki tylko chciał i gdzie chciał,
· Skorzystać z „salonu piękności”,
· Udać się na wspaniały i przedewszystkim darmowy masaż…
· Skosztować wspaniałych wypieków utalentowanych gospodyń…
Lecz co się okazało? Po spróbowaniu pysznych wypieków każdy zdradził swoje prawdziwe oblicze… Zamiast kosmitów roiło się od żądnych zabawy uczniów klas pierwszych!!!
Zostali oni uroczyście mianowani GIMNAZJALISTAMI przez dyrektora gimnazjum p. Andrzeja Zubkowicza.
No cóż, choć nie było prawdziwych KOSMITÓW to i tak bawiliśmy się wspaniale czego i Wam życzymy przy oglądaniu zdjęć.

Powrót na początek strony
KONURS ŚNIEGOWYCH RZEŹB
Dnia 11 lutego 2005 roku przeprowadzono konkurs przeznaczony dla klas pierwszych na rzeźbę śniegowa. Uczestnicy stawili się prawie w komplecie, gdyż zabrakło klas będących w tym dniu na kuligu. Zabawa była znakomita co widać na zdjęciach. Wysokie JURY po długich debatach wybrało finałową trójkę. Były to klasy c, g, d. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Dziękujemy za udział i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

Powrót na początek strony
WOŚP 2005
9 stycznia 2005 roku XIII raz zagrała orkiestra Jurka Owsiaka. Wolontariusze z puszkami zbierali w tym roku na sprzęt do neonantologii i pediatrii. Tegoroczna reprezentacja składała się z siedmiu osób : Magdaleny Baran, Moniki Fiedusewicz, Magdaleny Golińskiej, Marii Krupy, Anny Palak, Anny Senderak, Ewy Wacławskiej. Opiekunami byli Jarosław Paszkiewicz i Rafał Denisow. Dokładna suma jaką udało się nam zebrać i dokładne rozliczenie pojawi się niedługo. Dziś podajemy sumę przybliżoną: 1800 złotych, co stanowi ponad 25 % kwoty zebranej w powiecie węgorzewskim. Jak widać na zdjęciach mimo przenikliwego zimna humory dopisywały. Jeżeli udało się komuś pomóc to wysiłek nie okazał się daremny, mimo wielu przykrych opinii jakie można było tego dnia usłyszeć... Do zobaczenia za rok, zagramy XIV raz.

Powrót na początek strony
Omnibus
Dnia 14 stycznia 2005 roku przeprowadzono w trzech grupach wiekowych ogólnoszkolny konkurs Omnibus. Uczniowie rywalizowali w dziedzinie matematyki, fizyki, informatyki, języka polskiego, historii, geografii, chemii i biologii. W każdej grupie nagrodzono pierwsze trzy drużyny. Walka była emocjonująca, każda grupa chciała wypaść jak najlepiej mimo tego, że była to zabawa. Jak widać na zdjęciach komisja i prowadzący mieli pełne ręce roboty. Wyniki były następujące :
Klasy pierwsze : G, D, C
Klasy drugie : G & C, B
Klasy trzecie : E,G,A.

Powrót na początek strony
OTRZĘSINY 2006
Dnia 12.10.2006r. w godz. od 16-19 odbyły się otrzęsiny klas I! Impreza została zorganizowana w stylu lat 60 i 70.
Po stawieniu się klas, wszyscy zeszli do mrocznego królestwa pana Walkera (szatni), by tam odnaleźć swoją grupę. Uwierzcie mi , było ciężko, ale pierwszaki jakoś z tego wybrnęły! Gdy wszyscy byli na swoich miejscach, ruszyliśmy na piętro, by wysłuchać przemówienia naszej koleżanki tzw. … sierotki Marysi. Po przywitaniu zebranych wszyscy opiekunowie grup zaprowadzili podopiecznych do kolejnych stacji przygotowanych przez starszych kolegów. Pomysły były niesamowite, począwszy od restauracji, sali tortur czy fryzjera, kończąc na prowizorycznym goleniu! Tak, tak dobrze czytacie! Prowizoryczne golenie! Na ten wspaniały pomysł wpadli jakże wspaniali i niezastąpieni chłopcy z klasy 3 g. Oczywiście nie obyło się bez wkładania rączek w tzw. fe, w celu wyłowienia zabawki, która i tak była do zwrotu. Wszystkim konkurencjom towarzyszył pisk przerażonych dziewczyn jak i strach w oczach chłopców. Po przejściu wszystkich stoisk oszołomieni uczniowie dotarli do długiego czerwonego dywanu, po którym przeszli, by na jego końcu klęknąć na grochu. W oczekiwaniu na swoją kolejkę towarzyszył nam śpiew. Gdy wszyscy po wielu, wielu męczarniach doszli w końcu do holu szkoły, gdzie później była dyskoteka, przywitał ich nasz wspaniały wicedyrektor pan Andrzej Zubkowicz. Spośród grupy należało wybrać lidera. Wybrane osoby musiały wyjść na środek sali, by złożyć uroczystą przysięgę. Polegało to na tym, że wybrańcy stojąc na jednej nodze, trzymając dwa palce na gitarze, powtarzali słowa, które dyktował im pan Dariusz Polonis. Kiedy było już po wszystkim, nadszedł czas na obiecaną dyskotekę. Zabawa była bardziej niż udana, była po prostu SUPER!!! Ale to wszystko dzięki naszym wspaniałym DJ czyli podziękowania dla DJ Kuby i DJ Pawła. Nie martwcie się, to nie koniec wrażeń! Podczas dyskoteki odbył się konkurs tańca!!! Wygrała para składająca się z dwóch pań, a były nimi Justyna Krupa (IIg) i Ania Grzyb (Ig)! Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy! I tak w rytmach zespołu The Beatles czy Czerwone Gitary zbliżamy się do końca naszej imprezy retro. Ale główki do góry, już niedługo następna dyskoteka z okazji święta Halloween. Nie mogę się doczekać. A wy? Tak wspaniałą zabawę zawdzięczamy klasom IIIa i IIIg oraz ich czaderskim wychowawcom czyli pani Zuzannie Denisow i panu Dariuszowi Polonisowi oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego odlotowej opiekunce pani Urszuli Jańczuk.
Sprawozdanie sporządziła Karolina Arszułowicz z klasy IIh. /zdjęcia: otrzęsiny 2006/

Powrót na początek strony
ANKIETA DLA UCZNIÓW KLAS I: "JAK CZUJECIE SIĘ W GIMNAZJUM?"
Dnia 17 października została przeprowadzona ankieta dla klas pierwszych na temat:,, Jak czujecie się w Gimnazjum.”
Z udzielonych odpowiedzi wynika, że pierwszoklasiści czują się w naszym gimnazjum bardzo dobrze. Są traktowani przez innych uczniów z szacunkiem oraz nie są przez nich gnębieni. Nasi młodsi koledzy sądzą, że gimnazjum jest zadbane i ładne, lecz nieliczni uważają, że korytarze mogłyby być pomalowane na inne kolory. Nauczycieli uważają na ogół za osoby miłe. Niektórzy uczniowie twierdzą jednak, że nauczyciele są „źli”. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu zmieni się ich zdanie. W swoich klasach czują się bardzo dobrze. Pierwszoklasiści chcieliby więcej dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Sądzą, że otrzęsiny powinny odbyć się na większej powierzchni, ponieważ było mało miejsca.
W ankiecie zapytaliśmy uczniów o integrację: co o niej sądzą i czy jest ona potrzebna? Uczniowie twierdzą, że integracja jest potrzebna, ponieważ pomaga im się ze sobą zapoznać. Wszystko, co jest opisane powyżej zostało wywnioskowane na podstawie przeprowadzonej ankiety. Na jej podstawie stwierdziłam, że uczniowie lubią uczęszczać do naszego gimnazjum i podoba im się tak jest.
Aleksandra Grodzka, II h

Powrót na początek strony
AKCJA "GÓRA GROSZA"
Po raz siódmy organizujemy akcję pod hasłem „Góra Grosza”. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc dzieciom z domów dziecka.
Chcemy uświadomić wszystkim, że nawet drobne grosze zebrane przez miliony dzieci i młodzieży są drogocenne. Zbieramy monety o nominałach od 1 do 50 groszy.
Powołany Komitet Organizacyjny „Góry Grosza 2006" w składzie: przejdzie po klasach w dniach 19, 20 i 23 października 2006 r. na 4 i 5 godzinie lekcyjnej zbierając grosze.
Prosimy o wsparcie naszej akcji !

Powrót na początek strony
ZADUSZKI
W Dzień Zaduszny pamiętaliśmy o opuszczonych grobach na cmentarzu miejskim. Zapalilismy na nich symboliczne znicze i odmówiliśmy modlitwę za zmarłych.
Pamiętajmy o tych co odeszli, Oni potrzebują naszej modlitwy.
Karolina Arszułowicz, IIh.


Powrót na początek strony
ANKIETA "CO OGLĄDAMY W TELEWIZJI?"
Dnia 27 marca 2007 r. przeprowadziłyśmy ankietę na temat:” oglądalność telewizji wśród młodzieży”. Z ankiet wynika, że większość młodych ludzi ogląda programy muzyczne. Przed telewizorem spędzają od godziny do trzech dziennie!!! Stacje jakie najchętniej oglądają to Polsat, MTV i TVP. Szokujący jest fakt iż młodzież większość swojego wolnego czasu spędza przed telewizorem lub komputerem, zamiast np. poczytać książkę lub iść na spacer!!!
Ola Grodzka, Karolina Arszułowicz, kl.IIh

Powrót na początek strony
OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH
Dnia 15.10.2007 r w godzinach 16.00 – 19.00 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Na imprezie strojem obowiązkowym były „ Piżamki”. Po opieczątkowaniu „Kociaków” zeszliśmy do mrocznego świata pana Walkera, by znaleźć swoich opiekunów. Gdy „Koty” odnalazły swoich „właścicieli” ruszyliśmy do świata klas III. Opiekunowie oprowadzili swoich podopiecznych po stacjach- pomysły były niesamowite: sala „Odnowy Biologicznej”, „Sala Tortur” itp. W „ Jaskiniach Smoka” nasze kociaki mogły pomalować sobie paznokcie, odbyć relaksujący masaż, a także nauczyć się śpiewać. Po tych wszystkich przyjemnościach, jakie je spotkały :) przeszliśmy na korytarz. Z drużyn zostali wybrani liderzy, którzy przystąpili do ślubowania. Poprowadził je nasz super fajny wicedyrektor p. Andrzej Zubkowicz. Polegało to na przejściu po wyznaczonym torze, a następnie uklękniecu i pasowaniu makietą budynku szkoły. Po ślubowaniu p. Urszula Jańczuk zachęciła nas do wspólnej zabawy, czyli długo wyczekiwanej dyskoteki :). Zabawa była super, szczególnie w towarzystwie wymalowanych „Kotów”. Oby więcej było takich zabaw.Tą wspaniałą imprezę zawdzięczamy klasom III a, III g, III c, Samorządowi Uczniowskiemu, oraz opiekunom. No, ale nie martwcie się, bo na Hallowen odbędzie się (?) następna dyskoteka i będzie również super.
Ola Grodzka, Karolina Arszułowicz, kl. III h


ANKIETA "RADIO, GAZETKA I SAMORZĄD UCZNIOWSKI W GIMNAZJUM"
Dnia 31.01.2008r przeprowadziliśmy ankietę na temat pracy radia, gazetki oraz Samorządu Uczniowskiego.
Z ankiety wynika, że większości uczniów podobają się audycje i cała praca radia. Połowa z nich uważa, że audycji powinno być dużo więcej. Z odpowiedzi wynika też, że uczniowie chcą, aby muzyka była na każdej przerwie (różne gatunki).
Pracę gazetki szkolnej ocenia się na bardzo dobrą, artykuły podobają się, są ciekawe ale jest w niej za mało obrazków i humoru. Nieliczne osoby nigdy nie czytały naszej gazetki, ponieważ nie wiedzą gdzie mogą ją nabyć.
Za to zdecydowana większość uważa, że Samorząd Uczniowski powinien organizować więcej dyskotek i innych imprez, a ogólną jego pracę oceniają na dobrą (ocena ta zależna jest właśnie od ilości organizowanych dyskotek).
Sprawozdanie sporządziły: Ola Grodzka i Gabriela Kuźmycha, kl. IIIh

Powrót na początek strony
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SU w I PÓŁROCZU R. SZK. 2007/2008

Październik:
Wspólnie z klasami Pań: Wacławskiej, Cudowskiej i Godlewskiej przygotowaliśmy otrzęsiny klas pierwszych. Tym miłym, wesołym i tanecznym akcentem przyjęliśmy „pierwszaków” w poczet naszych uczniów.
14-go pamiętaliśmy o święcie naszych kochanych nauczycieliJ . Magda Furtak i Kuba Franczyk przygotowali z tej okazji krótkie życzenia i złożyli kwiaty na ręce Pani Dyrektor.
Również uczestniczyliśmy w pracach Władz Samorządowych nad utworzeniem Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zgodnie poparliśmy pomysł co do jej utworzenia. 26 Października 2007 r. zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy wybory do MRM. Oto wyniki:
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemyJ

Listopad:
Przeprowadziliśmy zbiórkę „góry grosza”. Jej niewielki dochód w kwocie: 131,62 zł. Zostanie przekazany na pomoc dzieciom z domów dziecka.

Grudzień:
Tradycyjnie już zadbaliśmy o dzień mikołajkowy i o to, aby w tym dniu każdego z nas odwiedził Mikołaj.

Styczeń:
Jak co roku wspieramy swoim aktywnym uczestnictwem akcję Jurka Owsiaka- Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Karolina Arszułowcz, kl. IIIH

Powrót na początek strony