ZDARZYŁO SIĘ
2002/2003
WRZESIEŃ- STYCZEŃ
WRZESIEŃ
-2.09:W naszym Gimnazjum odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2002/2003, połączona z uroczystym otwarciem hali sportowej.


Przebieg uroczystości można prześledzić na umieszczonych poniżej zdjęciach, autorstwa pana Jerzego Zinkiewicza.Z tegorocznym początkiem roku wiąże się również niezwykła historia.
Podczas prac związanych z budową hali sportowej, w sposób przypadkowy, został "uwięziony" w piwnicach budynku kot. Nie miał możliwości wyjścia z tej pułapki. Na pomoc przyszli mu pracownicy obsługi szkoły, którzy musieli przebić otwór w ścianie, aby go uwolnić. Kotek bardzo szybko doszedł do siebie i teraz jest częstym gościem naszej szkoły.
Akcję ratowniczą możecie obejrzeć na zdjęciach.

-6.09: uczniowie klas If, IIc,e, IIIa,c,g,h wzięli udział w "Festynie artyleryjskim" z okazji Święta 1 Mazurskiej Brygady Artylerii. Obchody święta składały się z dwóch części: uroczystego apelu oraz pokazów. Zwiedzano również salę tradycji.
Poniżej krótki fotoreportaż z tej uroczystości.
-10.09: odbyły się zajęcia integracyjne klas pierwszych prowadzone przez wychowawców oraz pedagoga szkolnego.
Klasa IaKlasa IbKlasa IcKlasa IdKlasa IeKlasa IfKlasa IgKlasa Ih


-13,14.09: grupa naszej młodzieży pod opieką pań: Heleny Kłosowskiej, Grażyny Franczyk i pana Dariusza Polonisa, wzięła udział w manewrach harcerskich Przerwanki 2002. W konkurencji "nocnych gier terenowych" zajęliśmy II miejsce.
-17.09: odbyła się druga część integracji- zajęcia całego poziomu klas pierwszych w terenie. Polegały one na wspólnych zabawach zakończonych ogniskiem. Zajęcia zakończyło "pokazowe" ugaszenie ogniska przez straż pożarną (patrz zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Małeckiego).

-23.09: reprezentacje gimnazjalistów z Węgorzewa i Radziej (pod opieką pana Macieja Westfalewicza) rozegrały mecz siatkówki chłopców. Wygrała reprezentacja Węgorzewa 3:1. Mecz został rozegrany przy pełnych trybunach.
-27.09: o godzinie 16:00 rozpoczął się długo wyczekiwany chrzest pierwszoklasistów. Klasy III (szczególnie klasa IIId) włożyły dużo trudu aby wieczór ten pozostał na długo w pamięci nowych gimnazjalistów. Zresztą popatrzcie sami:


PAŹDZIERNIK
-4.10: delegacja naszego Gimnazjum wzięła udział w uroczystości nadania sztandaru Liceum Ogólnokształcącemu w Węgorzewie
-4.10: odbyła się dyskoteka klas II i III w lokalu państwa Rudeczków
-7/8.10: przedstawicielka firmy Johnson&Johnson spotkała się z dziewczętami wszystkich klas trzecich
-9.10: firma Mawi wykonywała zdjęcia na terenie szkoły
-10.10: wzięliśmy udział w eliminacjach powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych (grupą opiekował się pan Radosław Rudeczko). Wyniki: 1 miejsce sztafety chłopców (10x800m) i dziewcząt (10x600m).
-11.10: odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której wręczono nagrody burmistrza i dyrektora wyróżniajacym się nauczycielom. Część artystyczną przygotował pan Dariusz Polonis. Zaprezentował się nam kabaret "Lee-yoo", który wystąpił w nowym, odmłodzonym składzie. Obserwując występ sądzimy, że rosną nam świetni wykonawcy kabaretowi. Powodzenia! (poniżej zdjęcia z występów Naszej młodzieży)

-17.10: w klasie Ig przeprowadzone zostały zajęcia z edukacji teatralnej. Prowadzili je aktorzy teatru z Ełku.
-17.10: sztafety naszego Gimnazjum w biegach przełajowych, wzięły udział w eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Lidzbarku Warmińskim. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy: IV. Obie zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Grupami opiekowała się pani Grażyna Franczyk.
-18.10: na stronie internetowej akcji "Szkoła z klasą" umieściliśmy podstawowe informacje dotyczące naszego Gimnazjum (zgłosiliśmy się do niej 18.09.02).
-18.10: klasy pierwsze oraz IIa,b wzięły udział w pierwszej z cyklu audycji muzycznych, zorganizowanych przez Agencję Artystyczną MAT
-18.10: klasy Ie i część Ia pojechały do Olsztyna na spektakl teatralny "Balladyna" pod opieką pań: Grażyny Poddubik, Jolanty Subocz, Anny Piskorz.
-21.10: uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem administracji powiatowej, kandydatem na radnego panem Dariuszem Jurkiewiczem. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycieli wos-u.
-23.10: odbyło się spotkanie klas If i Id oraz ich wychowawców z przedstawicielami Warmińsko- Mazurskiego Klubu Olimpijczyka, panami Rapackim i Rymszewiczem. Przedstawili Oni historię ruchu olimpijskiego w Polsce i w naszym regionie.
-grupa reprezentująca różne klasy naszego Gimnazjum pojechała do Giżycka na spektakl "A imię Jego... Ojciec. Motyw Boga w literaturze". Grupę zorganizowali księża Tomasz Niedziela i Krzysztof Bogdański. Opiekę sprawowała również pani Jolanta Subocz.
-24.10: odbyła się zabawa z okazji Halloween, zorganizowana przez nauczycieli- wychowawców języka angielskiego. W trakcie zabawy nagrodzono dyplomami uczniów i klasy, którzy wykazali się największą pomysłowością w przygotowaniu strojów, dyń, kukieł. Uważam, że nagrody należałyby się też niektórym nauczycielom za odwagę strojów. Sami popatrzcie!
A buzi, to gdzie?

-25.10: Klasa IIb pod opieką pana Jarosława Paszkiewicza przyglądała się konkursowi na temat samorządności, zorganizowanemu w węgorzewskim liceum ogólnokształcącym.

LISTOPAD
-5.11: na hali odbyły się mecze towarzyskie naszego Gimnazjum z gimnazjum w Więckach. Ogólny wynik był remisowy: wygraliśmy w siatkówkę, przegraliśmy w piłkę ręczną. Poniżej zdjęcia z zawodów.


-7.11: drużyny chłopców i dziewcząt wzięły udział w Wojewódzkim Finale Biegów Przełajowych, zajmując miejsca odpowiednio: 12 i 11 (na 29 startujących drużyn). Zawody odbyły się w Lidzbarku Warmińskim. Grupą opiekowali się: pani Grażyna Franczyk i pan Radosław Rudeczko. Zdjęcia z wyprawy- poniżej.

-12.11: na hali sportowej odbył sie uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Apel został przygotowany przez panią Elżbietę Buczek (strona muzyczna) oraz panów Jarosława Paszkiewicza, Rafała Denisowa oraz Dariusza Polonisa. Zdjęcia- poniżej.-19.11:na hali odbył się turniej rejonowy w siatkówce dziewcząt. Brała w nim udział reprezentacja naszego Gimnazjum, która zajęła 3 miejsce (zdjęcia z turnieju poniżej).

-20.11: klasa IIa pod opieką Pana Sławomira Dobrowolskiego i jednego z rodziców, pojechała na spektakl "Makbet" do teatru w Olsztynie.
-21.11: grupa naszej młodzieży pod opieką Jerzego Zinkiewicza i pani Reginy Flis odbyła wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Olsztynie. (patrz zdjęcie)


-A oto co wydarzyło się 22.11.2002 r.:
W Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie odbyło się spotkanie integracyjne klas : II a Gimnazjum nr 1 w Giżycku i II h tutejszej szkoły.
Pomysł zorganizowania takiego spotkania zrodził się między wychowawczyniami wymienionych klas. Wizyta gości była starannie zaplanowana i przygotowana.
O godz.14.45 autobus z giżyckimi uczniami zajechał przed węgorzewskie gimnazjum. Tam czekali gospodarze z transparentem "Witamy klasę II a". Już na wstępie wizyty zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Po wejściu do szkoły został podany plan spotkania, którego pierwszym punktem było zapoznanie giżyckich gimnazjalistów z historią węgorzewskiego gimnazjum, a także postacią patrona tej szkoły. Następnie klasa II a mogła zobaczyć, jak wyglądają wnętrza gimnazjum i nowo wybudowana hala sportowa .Goście nie szczędzili słów uznania dla oglądanych pomieszczeń.
Przed przystąpieniem do kolejnego etapu spotkania klasa II a wręczyła gospodarzom, na ręce wychowawczyni prezent - pluszowego misia, który sprawił wiele radości.
Kolejna część wizyty to konkursy integracyjne. W pierwszym z nich uczniowie obu klas otrzymali obrazki. Zabawa polegała na tym, że dany uczeń giżyckiego gimnazjum musiał odszukać ucznia z tutejszego gimnazjum, który miał taki sam obrazek. W ten sposób powstały pary. Uczniowie tworzący pary mieli chwilę na wspólną rozmowę. Kiedy minął wyznaczony czas, każdy jednym zdaniem musiał określić swojego kolegę (koleżankę) z pary. W ten sposób dokonano krótkiej prezentacji.
Druga konkurencja polegała na tym, że osoby o takim samym kolorze wizytówki dobierały się w grupy. W ten sposób powstało osiem zespołów o określonym kolorze. Każdy z nich w ciągu określonego czasu miał napisać opowiadanie, w którym każdy wyraz zaczynał się na literę K. Następnie liderzy wszystkich grup przedstawili pracę swoich zespołów. Po wysłuchaniu ich wybrana została najlepsza praca. W tej konkurencji grupa z kolorem białym otrzymała największą ilość punktów. Oto jej opowiadanie : "Królowa Karolina kupiła koledze Karolowi kubek, który kosztował kupę kasy. Karol kupił królowej Karolinie kolorowe korale. Karol kopnął kubek, który kosztował kupę kasy. Kupił klej, którym kleił kubek. Karol kocha Karolinę, która kupiła kubek. Kochankowie kochali konie, które kupili koło karczmy. Kupując konie kupili kilka krokodyli. Karol kolekcjonował koperty, które kupował koło kiosku. Karolina kolekcjonowała kwiaty, które kwitły koło klonu. Koniec.
Kolejny konkurs przygotowała uczennica Agnieszka Jedynasta, były to kalambury. Podzieliła uczniów na cztery grupy. Każdy zespół typował lidera, który rysował wcześniej wylosowane hasło na tablicy. W ciągu trzech minut dana grupa miała odgadnąć przysłowie. Nie udało się tylko jednemu zespołowi.
Podczas konkursów widać było zaangażowanie obu stron. Ostatnim punktem był poczęstunek i tańce w sali II - 12.
O godz. 18.30 zakończyło się spotkanie w/w klas.
(wychowawczyni klasy IIh- Wioleta Balewicz)

Zobaczcie to sami-26.11: odbył się koncert umuzykalniający w którym wzięły udział klasy pierwsze oraz klasa IIa.
-27.11: na hali rozgrywany był całodzienny turniej rejonowy w tenisie stołowym szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
-27.11: zorganizowaliśmy wyjście do kina "Mewa" na film Andrzeja Wajdy "Zemsta".
-28.11: klasy Ig, IIIg wraz z wychowawczyniami: paniami Dorotą Jurkiewicz i Grażyną Cieślik, zorganizowały Dzień Dziękczynienia. Na wystawionych straganach można było kupić ciasto, coca- colę, pop corn. W czasie przerw oglądaliśmy występy taneczne "haitanek". Organizowane były konkursy w kręceniu hulaj- hop, śpiewaniu piosenek po angielsku, jedzeniu pop cornu na czas i inne.Zdjęcia poniżej:

-28.11: na hali rozgrywany był turniej rejonowy w siatkówce chłopców, z udziałem naszej drużyny. Niestety, nie udało się nam zakwalifikować do dalszej rundy rozgrywek.
-28.11: młodzież naszego Gimnazjum aktywnie włączyła się do akcji charytawnej "Sweterek", celem której jest wspomożenie dzieci z Domu Dziecka. Zbieraliśmy zabawki, ubrania, słodycze, które zostaną przekazane przed świętami.
-28.11: po południu odbyła się dyskoteka w sali u państwa Rudeczków.

GRUDZIEŃ
-4.12: młodzież z klas Ig oraz IIg pod opieką pani Grażyny Cieślik oraz panów: Andrzeja Zubkowicza i Jerzego Zinkiewicza, odbyła wycieczkę do Warszawy na spektakl "Metro" do teatru Buffo. Odwiedziliśmy też kino trójwymiarowe IMAX (film: "Wyspy Gallapagos").
-6.12: wszystkich uczniów odwiedził dzisiaj MIKOŁAJ!!! Chyba byliśmy grzeczni, bo obdarowani zostaliśmy cukierkami.-7.12: w naszej hali dbyły się Mistrzostwa Polski w Viet Vo Dao. Organizatorem był pan Andrzej Gordziewicz, nauczyciel naszego Gimnazjum, który jest jednocześnie zawodnikiem i trenerem Viet Vo Dao. W zawodach wzięło udział ok. 100 zawodników z całej Polski oraz z zagranicy. Wystąpili również uczniowie naszej szkoły. Dwaj z nich: Kamil Kościński(IIIa) oraz Jarosław Ożga (IId) zdobyli brązowe medale. Gratulujemy! Zawody zaszczycił doskonały ongiś bokser, pan Jerzy Kulej. Na zdjęciach poniżej- uczennice Gimnazjum: Estera Modzelewska i Aneta Pawlak (obie uczennice klasy IIIb) oraz wspomniany gość.
-10.12: mogliśmy obejrzeć przedstawienie rewelacyjnego kabaretu "Lee-yoo" z naszego Gimnazjum, prowadzonego przez pana Dariusza Polonisa. Poniżej zdjęcia z występu.

-W tym samym dniu, po południu odbył się turniej profilaktyczny "Bądź tolerancyjny" dla uczniów klas trzecich. Turniej był bardzo dobrze przygotowany zarówno przez organizatorów: panią pedagog Bogdannę Fido i pana Jarosława Paszkiewicza, jak i młodzież wraz z wychowawcami. Wygrała klasa IIIb (na pierwszym zdjęciu poniżej).STYCZEŃ

Z okazji Nowego Roku, życzymy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły: zdrowia,spełnienia najskrytszych marzeń prywatnych i tych związanych ze szkołą. Uśmiechu na co dzień!
-15.01: klasy III obejrzały spektakl "Tak i nie dla Unii Europejskiej" przygotowany przez aktorów z Krakowa.
-17.01:w budynku naszej szkoły odbyła się karnawałowa dyskoteka szkolna.
-24.01: dzięki pomocy sponsorów (Brygidy i Eugeniusza Fajów, Henryka Szewczaka, Zbigniewa Drozda, Elżbiety i Jarosława Chodaniów) udało nam się zagospodarować hall przy wejściu do sali gimnastycznej "budując" nowe pomieszczenie dla sklepiku szkolnego. Prace wykonali panowie: Daniel Chludziński, Mirosław Mikołajewicz, Czesław Guzylak. Na zdjęciach- otwarcie sklepiku.
-24.01: drużyna koszykówki dziewcząt wywalczyła III miejsce w mistrzostwach rejonu w Lidzbarku Warmińskim. Opiekunem grupy jest pani Grażyna Franczyk.
-24.01: z młodzieżą gimnazjum spotkał się znakomity ongiś piłkarz, a dziś senator RP, pan Grzegorz Lato. Odpowiadał na nasze pytania i złożył kilkaset autografów (patrz zdjęcia)
Powrót na początek strony